Stoisko na targach IFA w Berlinie z naszą platformą obrotową

Po raz kolejny nasza platforma obrotowa została wykorzystana na targach berlińskich, tym razem na stoisku firmy Changhong podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej IFA. Wykonawca stoiska potrzebował mechanizmu obrotowego gwarantującego pewną i bezawaryjną prezentację premierowego modelu telewizora 4K, ponieważ istotnym celem było pokazanie nie tylko frontu, ale również boku i tyłu z racji zastosowania super cienkiego wyświetlacza. Do ustawienia telewizora o przekątnej 65” potrzebna była podstawa o średnicy 2 metrów. Klient decydując się na nasz model z nowej serii POS otrzymał gwarancję, że podest obrotowy nie będzie falował, co obserwował w konkurencyjnych rozwiązaniach. Oczywiście telewizor wymagał zasilania napięciem 230V, dlatego platforma obrotowa została wyposażona w elektryczne złącze obrotowe, umożliwiające wyprowadzenie zasilania na część obrotową bez obawy o skręcenie i zniszczenie kabli. Obrotnica perfekcyjnie spełniła pokładane w niej nadzieje! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych atrakcyjnym, nieszablonowym eksponowaniem swoich towarów za pomocą ekspozytorów obrotowych do współpracy! Seria POS to urządzenia o średnicach do 2,5 metra i nośnościach do 700 kg, umożliwiające również podwieszanie eksponatów.

obrotnica_ifa_00001.jpgobrotnica_ifa_00006.jpg

obrotnica_ifa_00010.jpgobrotnica_ifa_00003.jpgobrotnica_ifa_00002.jpgobrotnica_ifa_00014.jpgobrotnica_ifa_00012.jpg

Film ze stoiska: kliknij tutaj.

Więcej zdjęć: www.platformyobrotowe.pl/galeria

Porsche + platforma obrotowa = super efekt!

Na stoisku Porsche do prezentacji premierowego modelu Panamera Sport Turismo został użyty nasz nowy model obrotnicy POL/5M-2,5T/EXPO. Został on zabudowany w podłodze, przy czym na uwagę zasługuje fakt, że konstrukcja miała tylko 10 cm wysokości!
Obrotnica samochodowa EXPO to urządzenie umożliwiające obracanie ustawionego na nim samochodu lub innego pojazdu w celu prezentacji jego walorów ze wszystkich stron, przy niezmieniającym się punkcie obserwacji. Samochód majestatycznie obracający się na ruchomej platformie od razu przykuwa uwagę widza i jest postrzegany jako bardziej prestiżowy i elegancki.
W sytuacjach, kiedy z założenia lub konieczności dostęp widzów do eksponowanego pojazdu jest ograniczony, zastosowanie obrotnicy samochodowej umożliwia obejrzenie go ze wszystkich stron bez potrzeby obchodzenia go, stojąc w jednym miejscu. Jest idealnym rozwiązaniem, aby przyciągnąć uwagę przechodniów lub przejeżdżających mimo dzielącej ich szyby salonu samochodowego.
Obrotnice samochodowe są powszechnie wykorzystywane w branży wystawienniczej i eventowej, w salonach samochodowych i galeriach handlowych, w szczególności wtedy, gdy chce się zaprezentować w bardzo atrakcyjny sposób nowy model samochodu, motocykla, quada lub innej maszyny. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego: +48 506 661 888.

platformy_obrotowe_porsche_11.jpg

platformy_obrotowe_porsche_05.jpg

platformy_obrotowe_porsche_08.jpg

platformy_obrotowe_porsche_09.jpg

platformy_obrotowe_porsche_01.jpg

platformy_obrotowe_porsche_04.jpg

Film ze stoiska: kliknij tutaj.

Więcej zdjęć: www.platformyobrotowe.pl/galeria

Nowość! Obrotnica samochodowa o wysokości 10 cm!

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku wprowadziliśmy do naszej oferty nowy typ platform obrotowych o zupełnie nowym i innowacyjnym układzie konstrukcyjnym, którego najważniejszą zaletą jest mała wysokość. Dla obrotnicy samochodowej o średnicy 5 metrów i nośności 2,5 tony wysokość konstrukcji wynosi tylko 10 cm! Po zamontowaniu podłogi ze sklejki o grubości 20 mm, cała platforma będzie miała tylko 120 mm wysokości! Oczywiście ten układ konstrukcyjny możemy adaptować do platform obrotowych o innych średnicach i wszystkich oferowanych zastosowań, czyli expo, foto i garażowych. Ta nowa linia produktowa otrzymała oznaczenie POL. Zapraszamy do składania zamówień.

obrotnica-samoch-niska-rysu.gif

Elektryczna Tesla na elektrycznej obrotnicy podczas Warsaw Moto Show

Platforma obrotowa PO/5M-2,5T/EXPO wprawiała w ruch stojącą na niej gwiazdę targów Warsaw Moto Show - samochód elektryczny Tesla. Dzięki temu zwiedzający mieli możliwość obejrzenia go w pełnej okazałości ze wszystkich stron. Ten sedan klasy średniej wyższej jest produkowany od 2012 roku przez amerykańską firmę Tesla Motors. Mimo, iż jest napędzany silnikiem wielkości piłki do koszykówki, to charakteryzuje się imponującymi parametrami. Od 0 do 100 km/h przyśpiesza w 3,2 sekundy, osiąga prędkość maksymalną 250 km/h i zasięg ok. 500 km.

20151122_142724pp.jpg

Platforma obrotowa w wersji XXL - do dużych obciążeń - PO/6m-8t/XXL

Platformy obrotowe są chętnie wykorzystywane w branży wystawienniczej i eventowej, w salonach samochodowych i galeriach handlowych, w szczególności wtedy, gdy chce się zaprezentować w bardzo atrakcyjny sposób nowy model samochodu, motocykla lub innej maszyny. Ruch obrotowy umożliwia prezentację wyrobu ze wszystkich stron bez konieczności jego obchodzenia, w szczególności w przypadkach, kiedy dostęp jest ograniczony.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku wprowadziliśmy do standardowej oferty platformę obrotową o średnicy 6 m i nośności 8 ton! Dzięki niej można eksponować ciągniki rolnicze, samochody dostawcze, campery, a nawet małe autobusy. Możemy obracać duże aranżacje, scenografie teatralne, wyspy ze stolikami w restauracjach, loże VIP w dyskotekach, a nawet całe stoiska targowe! Może być również z powodzeniem wykorzystana w przemyśle, instalacjach fotowoltaicznych (do obracania paneli zgodnie z ruchem słońca) lub obracania telebimów.

Platforma obrotowa o tak imponujących parametrach znacząco rozszerza wachlarz zastosowań produkowanych przez nas wersji, a mianowicie:

Więcej na stronie: http://www.platformyobrotowe.pl/produkcja/platforma-obrotowa-do-dużych-obciążeń-po6m-8txxl

Premiera Seat Leon ST Cupra na obrotnicy samochodowej podczas Poznań Motor Show 2015

Podczas targów Poznań Motor Show w dniu 9 kwietnia 2015 roku na stoisku Seata miała miejsce polska premiera modelu Leon ST Cupra. Organizatorzy, w celu nadania odpowiedniej rangi prezentacji tego modelu, postanowili wyeksponować go na obrotnicy samochodowej naszej produkcji PO 5M/2,5T EXPO. Platforma obrotowa została zabudowana białą lakierowaną płytą drewnopochodną, z nieruchomym zewnętrznym pierścieniem na parunastocentymetrowym podwyższeniu. Majestatyczny ruch samochodu, piękne hostessy przy nim oraz wielki telebim w tle stanowiły niezwykle atrakcyjną oprawę tego szybkiego modelu Seata.

dsc_3403p_i.jpgdsc_3384p_i.jpgdsc_3367p_i.jpgdsc_3394p_i.jpgdsc_3356p_i.jpg

Platforma fotograficzna 360 stopni dla wiodącego dystrybutora mebli!

Rewolucja w e-handlu zatacza coraz szersze kręgi. Do tej pory w technologii 360 stopni fotografowano małe przedmioty, takie jak: zegarki, biżuteria i telefony. Za sprawą naszych platform fotograficznych do wykonywania fotografii 360 stopni przedmiotów wielkogabarytowych, internauci mają możliwość bardzo dokładnego zapoznania się z widokiem ze wszystkich stron również dużych wyrobów, np. samochodów, motocykli lub mebli. I właśnie dla jednego z największych dystrybutorów mebli w Polsce mieliśmy przyjemność dostarczyć i zainstalować w firmowym studiu fotograficznym platformę fotograficzną PO 5M/1T FOTO wraz z oprogramowaniem OBJECT 2VR STUDIO. Życzymy im miłego fotografowania na okrągło!

platformaobrotowafotograficznalampystol_2.jpg

platformaobrotowafotograficznastudio_2.jpgplatformaobrotowafotograficznaautomatyka_2.jpg

Program OBJECT 2VR STUDIO w zestawie z fotograficzną platformą obrotową.

Po wnikliwej analizie rynku oprogramowania służącego do tworzenia i obróbki fotografii 360 stopni, zdecydowaliśmy o wyborze firmy Garden Gnome Software jako dostawcy oprogramowania wchodzącego w skład zestawów z naszymi platformami obrotowymi w wersji fotograficznej. Dzięki podpisanej umowie, staliśmy się autoryzowanym dystrybutorem wszystkich produktów tej austriackiej firmy, co zostało uwidocznione na liście referencyjnej: http://ggnome.com/object2vr/turntables. Do sterowania fotograficznymi platformami obrotowymi o średnicach 3, 4 i 5 metrów będziemy wykorzystywać jeden z najlepszych na świecie programów Object2VR w najbardziej rozbudowanej wersji Studio. Porównanie wersji znajduje się tutaj.

 cam-control.jpg

light-table.jpg

Zapraszamy do zamawiania fotograficznych platform obrotowych wraz z oprogramowaniem lub zakupu samego oprogramowania z atrakcyjnymi rabatami.

Więcej informacji o fotograficznych platformach obrotowych: http://www.platformyobrotowe.pl/produkcja/platformy-obrotowe-do-fotografii-360

Strona WWW firmy Garden Gnome Software: http://ggnome.com/

Nowość: platformy obrotowe do fotografii 360 stopni.

Dynamiczny rozwój e-handlu zainspirował nas do zaprojektowania i wprowadzenia do naszej oferty platformy obrotowej do wykonywania fotografii 360 stopni. Fotografia 360 stopni, to tak naprawdę animacja złożona ze zdjęć obiektu wykonanych ze wszystkich jego stron, a dokładniej rzecz ujmując, po okręgu co określoną ilość stopni w zakresie od 0 do 360. O ile małe przedmioty można sfotografować przemieszczając się razem z aparatem dookoła niego, o tyle w przypadku dużych, nie jest to już takie proste. Dlatego dużym ułatwieniem byłoby ustawienie aparatu w jednym miejscu, a obracanie wokół własnej osi fotografowanego obiektu. W związku z tym, że specjalizujemy się w produkcji platform obrotowych o dużych średnicach i nośnościach, postanowiliśmy wypełnić istotną lukę na polskim rynku i zaoferować nasze modele obrotnic ze sterowaniem umożliwiającym automatyczne wykonywanie fotografii 360 stopni. Od tej chwili można u nas zamawiać zestawy do fotografii 360 stopni oparte o następujące modele platform:

  • o średnicy 5 m i nośności 2,5 t (nazywane samochodowymi) umożliwiające prezentację wszystkich modeli samochodów (w tym limuzyn, terenowych i SUV) lub innych wielkogabarytowych przedmiotów, np. zestawów mebli lub ich całych aranżacji.
  • o średnicy 4 m i nośności 2,0 t umożliwiające prezentację samochodów lub innych wielkogabarytowych przedmiotów, np. zestawów mebli lub ich całych aranżacji.
  • o średnicy 3 m i nośności 1,5 t (nazywane motocyklowymi) umożliwiające prezentację motocykli, skuterów, quadów lub innych wielkogabarytowych przedmiotów, np. mebli

Więcej o platformach obrotowych do fotografii 360 stopni: http://www.platformyobrotowe.pl/produkcja/platformy-obrotowe-do-fotografii-360

Platforma obrotowa polskiej produkcji na targach w Berlinie dla chińskiego wystawcy

Na największych targach branży komunikacyjnej INNOTRANS 2014 w Berlinie na stoisku chińskiej firmy CSR wykorzystana została platforma obrotowa PO 3m/2t naszej produkcji. Posłużyła do umieszczenia na niej kabiny pociągu i wprawiania jej w ruch zsynchronizowany z wyświetlanym na ogromnym telebimie filmem pokazującym widoki nagrane podczas rzeczywistego przejazdu pociągu.

20140922_234933p_2.jpg

Wykonawca ekspozycji precyzyjnie zabudował platformę w podwyższonym cokole koloru białego. Układ konstrukcyjny stosowany w naszych platformach obrotowych doskonale się sprawdza również przy nierównomiernym rozłożeniu obciążenia, w tym przypadku kabiną o wadze prawie jednej tony umieszczonej na połowie platformy oraz wchodzącymi ludźmi.

20140922_234945p_2.jpg

Więcej zdjęć: www.platformyobrotowe.pl/galeria

Spektakl teatru telewizji "Walentyna" na naszej scenie obrotowej!

Tradycyjnie tytuły prasowe brzmiałyby: "Spektakl "Walentyna" na deskach teatru telewizji" Ale z racji tematyki spektaklu w reżyserii Wojciecha Farugi i kreatywności producenta - Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, akcja w całości rozgrywa się scenie obrotowej, którą mieliśmy zaszczyt dostarczyć. 

_mg_1796.jpg

 

Spektakl to opowieść o Walentynie Tiereszkowej, tkaczce, którą Nikita Chruszczow namaścił na pierwszą kobietę w kosmosie. Po powrocie na ziemię stała się jedną z najjaśniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Związku Radzieckiego. Po 1989 roku Tiereszkowa zamilkła i do dziś nie rozmawia z dziennikarzami.
„Walentyna” to pomysł na opowiedzenie historii, która nigdy wcześniej nie miała szansy być opowiedzianą. Zostaje uwolniona przy pomocy oryginalnej formy teatralnej łączącej na jednej, podkreślmy, obrotowej scenie,  chór śpiewaczek – bezimienną zbiorowość, symbolizującą radzieckie kosmonautki przygotowywane do lotu w kosmos, dublerki Walentyny, które na zawsze pozostają w jej cieniu – i tytułową Walentynę - aktorkę Julię Kijowską. W spektaklu wykorzystano fragmenty oryginalnych pamiętników Walentyny Tiereszkowej i transkrypcje wypowiedzi radzieckich kosmonautów zaczerpnięte z dokumentu Macieja Drygasa „Stan nieważkości”.

 

_dsf6438.jpg

 

Reżyseria: Wojciech Faruga
Scenariusz:
Julia Kijowska, Wojciech Faruga
Zdjęcia:
Arkadiusz Tomiak
Scenografia i kostiumy:
Agata Skwarczyńska
Muzyka:
Zuzanna Falkowska

Obsada
: Julia Kijowska (Walentyna), Irena Wójcik (Tania), Barbara Szczecińska (Irina) oraz Warszawski Chór Żeński Harfa

Spektakl zrealizowano w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą Teatroteka.

Premiera: 30.11.2014, TVP2, 22.45

675cb1adacbb4c3591c92f0d71ca2c4c.jpg

 

Więcej o spektaklu: www.wfdif.pl/pl/produkcja-filmowa/teatroteka/spektakl/walentyna

Więcej zdjęć: www.platformyobrotowe.pl/galeria

Więcej o scenach obrotowych: http://www.platformyobrotowe.pl/produkcja/platformy-teatralne

 

Targi Poznań Motor Show 2016 z naszymi platformami

Podczas tegorocznej edycji targów Poznań Motor Show 80% wszystkich wykorzystywanych obrotnic samochodowych było naszej produkcji! Dzięki wprawieniu w ruch obrotowy następujące modele samochodów: BMW 7, Jaguar F Pace, Seat Ateca i Volkswagen Tiguan dodatkowo zyskały na atrakcyjności i wyróżniały je spośród statycznego tła.

Więcej zdjęć: www.platformyobrotowe.pl/galeria

Więcej o platformach: http://www.platformyobrotowe.pl/produkcja/index