OBROTNICA SAMOCHODOWA O NAPĘDZIE RĘCZNYM

Model: POL/4,5M-2,5T/WM


Ręczna samochodowa platforma obrotowa POL/4,5M-2,5T/WM to urządzenie umożliwiające łatwe obracanie ustawionego na nim samochodu lub innego pojazdu w celu ustawienia go pod różnymi kątami względem nieruchomo ustawionego aparatu fotograficznego. Pozwala to fotografowanie pojazdu z różnych stron bez konieczności przenoszenia aparatu fotograficznego, lamp oświetleniowych oraz uzyskanie wszystkich kadrów z takim samym tłem, najczęściej w postaci ścianki z logiem sprzedawcy/dealera.

Ręczna platforma obrotowa do fotografowania samochodów jest niskobudżetowym rozwiązaniem dedykowanym dla wszystkich firm sprzedających auta – salonów samochodowych, firm leasingowych, importerów. Jakość fotografii jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie samochodu na rynku wtórnym poprzez internetowe serwisy sprzedażowe.

Bardzo mała wysokość platformy, bo wynosząca tylko 12,5 cm, pozwala na komfortowy wjazd na platformę przy zastosowaniu krótkich najazdów, a więc na dużą oszczędność miejsca. Obrotnicę można zamontować we wnęce montażowej w podłodze lub zabudować ją w specjalnie zbudowanej podwyższonej podłodze, tworząc z nią równą powierzchnię.

Konstrukcja wykonana jest z profili i blach stalowych wysokiego gatunku zabezpieczonych antykorozyjnie farbą w kolorze czarnym lub szarym. Elementy płaskie wycinane są w najnowocześniejszej technologii cięcia strumieniem wodnym (Waterjet), który gwarantuje precyzję cięcia z dokładnością do 0,1 mm, gładkie krawędzie oraz brak odkształceń. Zastosowanie kół podporowych najwyższej jakości renomowanych producentów europejskich z tworzywa wysokiej wytrzymałości z łożyskami kulkowymi gwarantuje łatwe ręczne obracanie platformy pod pełnym obciążeniem bez większego wysiłku. Wszystkie zastosowane łożyska są bezobsługowe i nie wymagają smarowania.

Urządzenie może być wielokrotnie skręcane i rozkręcane, w czym pomaga szczegółowa instrukcja. Pojedynczy najcięższy element jest do udźwignięcia przez dwóch mężczyzn, największy zmieści się w normalnym otworze drzwiowym, a całość może być transportowana busem.

Podłoga wykonana jest ze sklejki wodoodpornej antypoślizgowej w kolorze brązowym, natomiast obrzeże z blachy aluminiowej.

Platforma obrotowa obrotowa jest dostarczana w elementach do samodzielnego montażu na dwóch paletach o przybliżonych wymiarach: 2,3m x 1,2m x 1m.

Zalety:

- solidna i trwała konstrukcja o dużej nośności,

- bardzo mała wysokość,

- bez efektu falowania,
- wysokiej jakości koła z bezobsługowymi (nie wymagającymi smarowania) łożyskami kulkowymi,

- mała siła potrzebna do obracania,
- niski poziom hałasu.

Warianty:

- wersja z napędem POL/4,5M-2,5T/DC/EXPO,

- wersja ze sterowaniem do w pełni automatycznego fotografowania POL/4,5M-2,5T/DC/FOTO.

 

Opcje:

Możliwości wykończenia podłogi: wykładzina dywanowa/PVC, blacha aluminiowa polerowana/szczotkowana/ryflowana, Dibond, panele podłogowe, płyta laminowana, HIPS, wydruk wielkoformatowy, itp.

Możliwości wykończenia boków: blacha aluminiowa polerowana/szczotkowana/ryflowana, spienione PVC, HIPS, sklejka, płyta HDF.

Wszystkie tworzywa mogą być znakowane lub nadrukowywane grafiką wg indywidualnego projektu.


Dane techniczne ekspozycyjnej platformy obrotowej POL/4,5M-2,5T/WM:

- średnica: 4,5 m,

- wysokość: 12,5 cm,

- wysokość osłony bocznej: 10 cm,

- nośność: 2,5 t.


Termin realizacji: 30 dni roboczych.

Uwaga: samochód pokazany na ilustracjach i zdjęciach nie wchodzi w skład oferty, ilustruje jedynie przykładowe zastosowanie.

Na podstawie odrębnego zamówienia, możemy podjąć się kompleksowego przygotowania stanowiska do wykonywania zdjęć, czyli:

- zabudowy platformy obrotowej podłogą wraz z okładziną wierzchnią oraz najazdem dla samochodów,

- budowy tła fotograficznego,

- wyposażenia studia w profesjonalne oświetlenie fotograficzne (lampy błyskowe lub światła ciągłego, softboxy, wyzwalacze lamp, uchwyty),

- montażu, uruchomienia i konfiguracji oświetlenia, wykonania zdjęć testowych, szkolenia obejmującego podstawy fotografowania, zagadnienia fotografowania samochodów, obsługi sprzętu studyjnego i oprogramowania.